KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12533210
nr 1253 3210
Ferdinand Fagerlin
(1825-1907), Sverige
Oljemålning, "Mein erster fuchs in schlosswald erligt". Signerad, daterad 19 oct 61. Olja på pappannå, ca 23x31 cm
Ferdinand Fagerlin, svensk bildkonstnär född 1825, död 1907.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 6 maj 2019
kl 18:40:23
3/5 19:50:45
5/5 08:42:34
Ferdinand Fagerlin
Läs mer om Ferdinand Fagerlin